Dana z historią w tle

W bezpośrednim sąsiedztwie Hanza Tower znajduje się Hotel Dana, którego historia sięga początku XX w. W latach 60. mieściły się tam Zakłady Przemysłu Odzieżowego „Dana”, które były jedną z wizytówek Szczecina. Ich nazwa pochodzi od zdrobniałego imienia dyrektor zakładu – Domiceli Mazurkiewicz.

Fot. Wanda Cieślak
Fot. NAC

To dzięki niej początkowo niewielki zakład konfekcyjny przeobraził się w nowoczesną fabrykę, która produkowała odzież dla starszych i młodszych kobiet. Modne, kobiece ubrania były cenione również na rynku zagranicznym. Na krajowych i międzynarodowych targach „Dana” zdobywała liczne nagrody i medale. Odzież była zawsze w dobrym gatunku i starannie wykończona.

Fot. Wanda Cieślak
Fot. NAC

Szczególną uwagę przywiązywano do jakości tkanin i dodatków, które były produkowane w Białymstoku, Kaliszu, Milanówki i Bielsko-Białej. Obecnie w historycznym budynku o pieczołowicie odtworzonej elewacji i wspaniale zaaranżowanych wnętrzach działa Hotel Dana, należący do spółki J.W. Construction.

Fot. Wanda Cieślak
Fot. Wanda Cieślak
Przedstawione na stronie internetowej hanzatower.pl wizualizacje, animacje oraz modele budynków mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty ani zapewnienia w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Wygląd budynków oraz zagospodarowanie terenu mogą ulec zmianie na etapie realizacji. Wszelkie informacje i dane zawarte na niniejszej stronie internetowej podlegają ochronie praw autorskich, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2006 Nr 90 poz. 631 z późn. zm.). Wykorzystywanie danych lub materiałów z niniejszej strony w jakimkolwiek celu wymaga każdorazowo pisemnej zgody J. W. Construction Holding S. A. W razie zapotrzebowania na w/w materiały prosimy o kontakt na wskazany adres: marketing@jwc.pl Spółka J.W. Construction Holding S.A. z siedzibą w Ząbkach, przy ul. Radzymińskiej 326, nr REGON 010621332, KRS 0000028142, NIP 1250028307 Kapitał zakładowy Spółki wynosi 14.217.511 zł